هلدینگ خلیج فارس
هلدینگ خلیج فارس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس را بر روی سایت خود قرار داد.

بر اساس این اطلاعیه، سازمان خصوصی سازی، فردا سه شنبه، تعداد یک میلیارد و 239 میلیون و 430 هزار و 697 سهم، معادل 5 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی را در بورس اوراق بهادار عرضه می‌کند.

سهام این شرکت به عنوان 474 امین شرکت پذیرفته شده برای دومین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در فهرست نرخ‌های بازار دوم در نماد فارس عرضه خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی روز 28 اسفندماه سال 91 نیز 5 درصد از سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس را در بورس اوراق بهادار عرضه کرد، اما با اقبال خریداران مواجه نشد.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سرمایه 24.7 هزار میلیارد ریال به عنوان بزرگترین شرکت پتروشیمی دارای 15 شرکت فرعی است.

بر اساس این گزارش، از 15 شرکت زیر شش شرکت بندر امام، بوعلی سینا، برزویه، پارس، خوزستان، اروند به تولید محصولات مختلف پتروشیمی و دو شرکت فجر و مبین به تامین سرویس‌های جانبی مورد نیاز شش شرکت فوق می‌پردازند.

همچنین سه شرکت ره آوران فنون، غیر صنعتی و خدمات پتروشیمی و عملیات غیر صنعتی پاسارگاد به امور خدماتی- فرهنگی هشت شرکت فوق می‌پردازند، شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی نیز در زمینه مناقصات و عقد قراردادها فعالیت دارد.

شرکت بازرگانی پتروشیمی کار فروش محصولات در بازارهای داخلی و خارجی را بر عهده داشته و پتروشیمی بین الملل هم تامین منابع ارزی و مدیریت فاینانس را بر عهده دارد.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 26 فروردین ماه 1392 - 16:10 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.