شرط افزایش سرمایه از محل ارزیابی زمین های موقوفی "شتران" اعلام شد
شرط افزایش سرمایه از محل ارزیابی زمین های موقوفی "شتران" اعلام شد
حسابرس "شتران" با اعلام اینکه تعیین تکلیف افزایش سرمایه "شتران" پس از درج نظر هیات مدیره در عملکرد حسابرسی شده شش ماهه اول امسال تعیین تکلیف خواهد شد،شرط افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین های وقفی این پالایشگاه را اعلام کرد.
حسین شیخ سفلی در گفتگو با خبرنگار ایران اکونومیست گفته چنانچه زمین یا ملکی که به عنوان موقوفه تحت اجاره اشخاص ثالث قرار گرفته باشد می تواند بسته به نوع قرارداد مورد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت قرار بگیرد.

مدیر موسسه حسابرسی رهبین که حسابرس پالایش نفت تهران نیز می باشد با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه بر سر زمین های راکد و بایر پالایش نفت تهران دارای اختلاف های عدیده ایی است،عنوان کرد: سازمان اوقاف معتقد است اجاره و بهره برداری املاک موقوفه از سوی اشخاص ثالث به شرط عقد قرار داد بلند مدت مانعی ندارد.به عبارتی بهتر سازمان اوقاف تنها عرصه ملک را از آن خود می داند و برای اعیان ادعایی ندارد و از آن مستاجر می داند.

وی افزایش سرمایه "شتران" از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین های موقوفه اطراف این شرکت را منوط به شرایط قرارداد اجاره بلند مدت آن با سازمان اوقاف و امور خیریه دانست و گفت:تصاحب این املاک  و زمین ها برای سازمان اوقاف هیچ بهره ای نداشته و از طرفی شرکت پالایش نفت تهران نیز از دیر باز بر سر مالکیت این زمین ها با سازمان اوقاف دچار اختلاف بوده است.

حسابرس معتمد بورس عنوان کرده که تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه به نظر مجمع سهامداران و تکلیف هیات مدیره برای تنظیم گزارش توجیهی افزایش سرمایه دارد.

به گفته شیخ سفلی پیشنهاد هیات مدیره "شتران" برای افزایش سرمایه در خوشبینانه ترین حالت طی سه تا چهار روز آینده همزمان با انتشار گزارش عملکرد حسابرسی شده  عملکرد شش ماهه امسال در سامانه اطلاع رسانی ناشران مشخص خواهد شد.

به گزارش ایران اکونومیست شرکت پالایش نفت تهران جدای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییهای ثابت می تواند برای افزایش سرمایه به طریق صرف سهام و انتشار آن به قیمتی بالاتر از قیمت اسمی  اقدام کند.

طی دو روز گذشته انتشار خبرهایی مبنی بر عدم موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه 1000 درصدی "شتران" از محل تجدید ارزیابی دارایی های موقوفه، موجیاز یاس و نگرانی در میان سهامداران این شرکت ایجاد کرده است.

در عین حال گزارش های تایید نشده ایی از پالایش نفت تهران مبنی بر تکمیل و ارسال گزارش کارشناسان دادگستری به مدیریت این شرکت پالایشی در روز گذشته به گوش می رسد.

هنوز هیچ مقام مسئول یا نماینده ایی  در پالایش نفت تهران نسبت به امکان افزایش سرمایه "شتران" از محل سود انباشته و یا صرف سهام و از سویی تجدید ارزیابی مشروط دارایی های موقوفه این شرکت پالایشی اظهار نظر رسمی و روشنی نداشته است.

پیشتر ناصر بابایی مدیرعامل پالایش نفت تهران با ارسال نامه ای به سازمان بورس در اوایل خردادماه امسال از احاله دعوی ابطال اسناد منالکیت قسمتی از اراضی این شرکت و اعاده به وقف آن به طرفیت شرکت ملی نفت در نخستین جلسه داد رسی دادگاه خبر داده بود.
تاريخ تنظيم: یکشنبه 19 آبان ماه 1392 - 21:58 | دریافت فایل
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
* متن نظر
* متن کنترلی را وارد کنيد

در اين بخش نظری ثبت نشده است.